Add to Spec
Description
Our new EC range boasts a modern design, smaller bowl radius and laser edge.
Note: L indicates Left Hand Bowl positioning, R indicated Right Hand Bowl positioning.
Specification
| Overall Size | L1200mm x W480mm x D180mm |
|---|---|
| Bowl Size | 330mm x 392mm x 168mm |
| Bowls | Two Bowls |
| Design Style | Contemporary, Multi-Res/Builders |
| Drainer | Yes |
| Includes Sound Deadening Pads | Yes |
| Min Cabinet Size | 800mm |
| Mounting | Top Mount |
| Overflow Hole | No |
| Product Type | Sinks > Kitchen Sinks |
| Sink Finish | Stainless Steel |
| Tap Holes | 1TH |
| Warranty Period | Lifetime of the original purchaser for replacement product only |
Product Codes
EC200L
EC Double Bowl Left Hand & Drainer
$330.00 (incl. GST)




